Ako naznačuje jej meno pochádza Tibetská doga pôvodne z Tibetu. Rovnako ako je zaujímavá táto krajina, je zaujímavá aj táto psie rasa.
História Pekinéz je jedným z najstarších plemien psov. Jeho história je uvádzaná starej Číny, odkiaľ pekingský palácový psík pochádza.
Bolonský psík pochádza z Talianska a dodnes nie je celkom jasné, ako toto plemeno vzniklo, ale je pravdepodobné, že krížením maltézskeho psíka a malého bieleho pudla, po ktorom prevzalo hravú a učenlivú povahu. História Už v 11.
Malá šteňatá ešte u chovateľa dodržiavajú pravidelný režim, kedy po dvoch hodinách sa striedajú aktívnej fázy s kŕmením a odpočinkom, šteňatá k tomu režimu spravidla nie je potrebné nijako nútiť, ak je pravidelne kŕmime, zachovávajú ho sama. Postupne sa s vekom šteňaťa predlžujú intervaly medzi kŕmením a vzrastá doba bdelosti šteniat.
Mnoho ľudí si láme hlavu nad spôsobom, ako riešiť zvyšujúci sa počet psov v útulkoch, ktorý by bol v rámci legislatívy realizovateľný a ako zlepšiť sledovateľnosť stratených a nájdených zvierat s ich majiteľmi. Ak sa domnievate, že pre to postačí povinné čipovanie zvierat, vyvediem vás z omylu.
Nácvik čistotnosti patrí medzi vôbec prvé zručnosti, ktoré budeme chcieť bytového psíka naučiť. U dospelého útulkového psíka je to takmer vždy neznáme, nevieme, kde žil a iba z jeho návykov v koterci sa dá odhadnúť jeho čistotnosť.
Zanedbávať starostlivosť o akékoľvek zviera sa nevypláca, a hoci pes je relatívne bez viditeľných problémov, môžeme mu spôsobiť citeľné zdravotné problémy. Poďme sa pozrieť, ako sa správne starať o uši, oči, labky, pazúriky a análne žliazky.
Hravé učenie a poznávanie okolitého sveta sú pre psa nielen príjemnou zábavou, ale harmonizujú jeho osobnosť, zvyšujú mu sebavedomie, učí ho ďalším zručnostiam, ktoré uplatnia vo psím aj ľudskom svete a posilňujú jeho vzťah k majiteľovi. Po jedle hry aj prechádzky vynecháme, doprajeme psovi natráviť potravu v pokoji.
Reč nášho psíka sa prejavuje predovšetkým jeho mimikou a pantomimikou, ktorá samozrejme nie je u všetkých rovnaká, ale určité prvky sa objavujú u každého z nich au väčšiny psíkov majú rovnaký význam. Každý majiteľ psa sa musí naučiť porozumieť predovšetkým reči svojho psa, naučiť sa z výrazu očí, pyskov, zubov, srsti, uší, chvosta a držanie celého tela, aj jeho hlasových prejavov porozumieť reakciám psa na najrôznejšie situácie a podnety.