Ako trávi váš maznáčik letné prázdniny? Nahrajte jeho fotografiu do aplikácie, získajte lajky na FB a vyhrajte lákavé ceny! Pravidlá súťaže a ceny: 1 / súťaž prebieha od 1. 7.
Psy vedia dokonale žobrať, a tak sa čas od času stane, že im od stola prilepšíme šunkou alebo je dokonca necháme dojesť tanier od obeda. Z výživového hľadiska to nie je zdravé, o výchovnom aspektu ani nehovoriac.
Obľúbenou a predovšetkým účinnú variantom ochrany pred vonkajšími parazitmi sú antiparazitárne obojky. Práve s nimi však môže spájať niekoľko mýtov.
Človek by vydržal na slniečku polihovať pokojne celý deň, vysoká teplota a pobyt na priamom slnku však psom a mačkám nerobí vôbec dobre. V podstate platí jednoduché pravidlo - keď je horúco vám, o to ťažšie je to pre zviera, pretože má rýchlejší metabolizmus a kvôli absencii potných žliaz aj horšie termoreguláciu.
Niektorí psi to robia často, iné necháva ich chvost úplne chladnými. Čo tento zlozvyk signalizuje? Sú rôzne dôvody, prečo sa pes naháňa za vlastným chvostom.
Nie, nerobíme si srandu. Po svetríkoch, pršiplášťoch a topánočkách môžete dnes svojmu psiemu kamošovi zaobstarať dokonca aj slnečné okuliare.
Klub psíčkarov pozitívneho tréningu organizuje v novembri besedu o kŕmení psa prirodzenou stravou s Katarínou Novosadová, autorkou niekoľkých publikácií o Barf. Kedy? 7.
Leto, čas prázdnin a zahraničných dovoleniek je za dverami. Rad ľudí dnes za oddychom v cudzine cestuje v spoločnosti zvieracieho spoločníka, najčastejšie psa alebo mačky.
Pojem asistenčný pes je v dnešnej dobe už dobre známy. Príliš sa však nevie, že na rozdiel od psa vodiaceho na neho nedostáva človek, ktorý ho potrebuje, žiadny príspevok od štátu.
Liečba pomocou kmeňových buniek sa v súčasnosti úspešne využíva v humánnej aj veterinárnej medicíne. Tento druh liečby totiž zaručuje efektívnejší proces uzdravenia oproti konzervatívnym metódam liečby.