Ak ste si priviezli domov nový prírastok, niekedy sa stáva, že šteňa odmieta predkladané krmivo. Jedným z dôvodov je stres, pretože pre malého chlpáča, ktorý bol zvyknutý na kŕmenie so svojimi súrodencami, môže byť prechod na kŕmenie osamote problematický. Jednou z možností, ako prekonať toto obdobie, aby nedošlo k "rozmaznaní", sú homeopatické lieky.
Aké vybrať?
Lycopodium clavatum
Šteniatko sa nasýti pár sústami, najradšej by uždibovalo po trošičkách celý deň. Sú to typy mláďat, ktoré sa podriadia dominantnému jedinci, ale ak cíti slabšieho, správajú sa nadradene. Často trpia nadúvaním. Riedenie 9 CH 1-2krát denne.
Arsenicum album
Ide o jedinca, ktorí boli zvyknutí na iný stereotyp a zmena im robí problémy. Sú zimomriví, hubenie, odmietajú potravu, často sú smädní. Riedenie 15 CH 1-krát denne.
Natrum muriaticum
U šteniat sa žravosť strieda s nechutenstvom, ktoré prevažuje. Často sa objavuje smútok po odchode z pôvodnej svorky. Veľakrát sa jedná o jedinca nedôverčivého k cudzím ľuďom, teda ik novému majiteľovi. Najsmutnejšie býva dopoludnia. Riedenie 15-30 CH 2-3krát týždenne.
Ignatia amara
Väčšinou je to smutný jedinec, ktorý trpí tráviacimi problémami, nechutenstvom zo smútku. Rozveselí sa hrou alebo rozptýlením. Často sú pozorovateľné hlboké nádychy a výdychy, kedy jedinec akoby vzdychá. Riedenie 15 CH 1-krát denne alebo každý druhý deň.
Zdroj: Poznávame homeopatiu, Ako šetrne liečiť psy a mačky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada, www.grada.cz