Je prirodzené, že s pribúdajúcim vekom ubúda psovi vitálnych síl, opotrebováva sa pohybový aparát, zviera viac spí atď. Ako mu aspoň čiastočne uľaviť? Starnutie je sprevádzané množstvom problémov, ktoré sú často neriešiteľné, ale zdravotný stav zvieraťa môžete aspoň stabilizovať.
Je určite pekné chcieť prospieť či zachrániť, ale treba si uvedomiť, za akú cenu, a aké riziká podstupujú tí, kto si vozia z rôznych ciest živej suveníry. Alebo tí, ktorí chcú zachrániť pred Krušným osudom psíka z krajiny X alebo Y.
Rovnako ako u ľudí rozoznávame aj u zvierat rôzne individuálne rysy každého jednotlivca. Niektoré zvieratá sú nepokojná, nevydržia na jednom mieste, sú hyperaktívne.
Ak krvavý výtok pretrváva u feny dlhšie, než je obvyklé (aj dlhšie ako 5. týždňov), môžete jej podať homeopatické lieky, ktoré v mnohých prípadoch môžu šetrne a účinne pomôcť.
Naša fena nemeckého ovčiaka občas požiera trávu a následne potom zvracia. Je to normálne, alebo to môže znamenať nejakú zdravotnú komplikáciu? Všeobecne by sa dalo povedať, že je to normálna reakcia organizmu.
Kryptorchismus sa objavuje u samcov, keď jedno alebo obe semenníky nezostúpi do mieška. Semenníky buď vôbec nie sú vidieť, alebo je možno len ťažko nahmatať.
Nadmerné množstvo potravy a nedostatok pohybu - to sú najčastejšie príčiny nadváhy psov. Že nadbytočné kilogramy nesvedčí ani ľuďom, nieto ich štvornohým kamarátom, je známy fakt.
Čaká vašu fenu v najbližšej dobe pôrod? Chcete, aby prebehol čo najlepšie? Vyskúšajte homeopatické lieky. Sú šetrné a účinné, nedochádza k zaťaženiu samice ani mláďat chemickými látkami a navyše pomôžu skrátiť dobu pôrodu.
Áno, ak sa bude voľne pobehovať, prípadne štvať zver, musí majiteľ počítať s možným postihom. Pokiaľ ide o riziko nákazy Aujeszkého (ACH) chorobou, týka sa to najmä psov loveckých, ktorí sa môžu dostať do kontaktu s diviakmi.