Majitelia psov sú často považovaní za spoločenské extrovertov, zatiaľ čo majitelia mačiek za samotárske introvertov. Je to skutočnosť, alebo len mýtus? Má voľba domáceho maznáčika niečo spoločné s tým, akým ste človekom? Tomu sa snažili prísť na kĺb odborníci z Facebooku.
Viete, aké sú rozdiely medzi mačkou domácou a jej divokú príbuznú? 1. Mačka divá európska (Felis silvestris silvestris) je jedným zo štyroch poddruhov mačiek divých.
Ku spokojnému životu potrebuje mačka nielen milujúceho človeka a plnú mištičku, ale aj svoj pokoj, istotu stáleho prostredia a minimum zmien. 1.
Aj keď starostlivosť o psa alebo mačku vyžaduje veľa času, trpezlivosti a v neposlednom rade aj financií, odmena v podobe bezpodmienečnej zvieracie lásky stojí za to. Ak stále váhate, či svojmu potomkovi zaobstarať štvornohého maznáčika, prečítajte si pár argumentov "pre".
V zime, keď mrzne, fúka studený vietor a ulice sú posypané soľou, nastáva obdobie, kedy je nutné starostlivosť o zvieratá prispôsobiť aktuálnym podmienkam. Špecifický prístup vyžadujú nielen domáci maznáčikovia, ktorí si užívajú pohodlie teplého bytu, ale predovšetkým zvieratá, ktoré žijú dlhodobo vonku.
Január je čas novoročných predsavzatí. Medzi tie najbežnejšie patria: schudnúť, začať cvičiť, prestať fajčiť.
Človek by povedal, že mačka je výhradný mäsožravec, ktorý len loví myši. Preto niekoho môže prekvapiť, keď ju uvidí, ako ohrýza trávu.
Snáď každému robí pred Vianocami najväčší starosť, ako potešiť svojich najbližších. V ideálnom prípade sa ich snaží obdarovať všetkým, čo im na očiach vidí.
Označovať mačku za malého psa je nezmysel. Je to ako miešať hrušky a jablká.
Čím to, že je mačacie telo tak pružné? A prečo mačky vždy dopadnú na všetky štyri? Stavce mačacie chrbtice spájajú svaly, na rozdiel od človeka kde prevládajú väzy. Tieto svaly dodávajú chrbtici veľkú pružnosť.