Slinenie sa väčšinou spája hlavne so psami s prevísajúcimi pyskami, ale niekedy možno pozorovať aj u mačiek. Príčiny môžu byť rôzne.
Hoci to tak mnohokrát nevyzerá, mačky počúvajú, čo im hovoríte. Tón vášho hlasu dobre registrujú, niektorým veciam aj rozumie, ale zdá sa, že je im to celkom jedno.
Že si psi zahrabávajú kosti nikoho neprekvapí. Ale vedeli ste, že pokusy o schovávanie potravy vykonávajú aj niektoré mačky? Ľahké hrabanie labkou vo vzduchu okolo misky je pravdepodobne pokus zahrabať si krmivo na neskôr.
Počuli ste o tom, že keď si zaobstaráte mačku, ku ktorej budete mať pozitívny vzťah, čoskoro sa vám výrazne zníži tlak, zvlášť ak máte sklony k hypertenzii? National Institute of Health Technology Assessment Workshop dokázal, že zdieľať domácnosť s domácim miláčikom pomáha znížiť výskyt srdcových ochorení. Zvieracie kamarát svojim majiteľom pomáha uvoľňovať stres a tým prispieva k väčšej psychickej vyrovnanosti.
Aby si mačka na nového člena rodiny rýchlo zvykla, nepodceňujte prípravy. Už počas tehotenstva môžete urobiť pár vecí, ktoré jej tú veľkú zmenu uľahčí.
Aj keď je výcvik s klikr obľúbený predovšetkým u psov, aj mačku môžete s jeho pomocou naučiť nové triky. Tým, že budete klikať, pozitívne posilníte určité správanie.
Keď sa zviera včas neodoberie do tieňa a dostatočne nepije, zistí veľa skoro, že mu nie je dobre. Schopnosť termoregulácie má svoje medze.
Mačky niekedy olizujú mokré či vlhké vlasy. Možno je to tým, že ich priťahuje ich vôňa, alebo mokré vlasy považujú za zdroj vody v zábavnej forme.
Najľahšie je nechať psíka doma. Avšak, keď je na pána tak zvyknutý a "má ho rád", čo potom? Potom je na mieste sa snažiť dozvedieť, čomu sa vyhnúť a akých problémov sa vyvarovať.
Začínajúci chovatelia mačiek majú niekedy problém rozpoznať, čo po nich ich maznáčik chce. Zvlášť keď boli predtým zvyknutí len na psov, ktorí svoje emócie a priania dávajú najavo iným spôsobom.