Ľudia sa pásomnicou nakazí vo väčšine prípadov surovým mäsom, prenos z domácich miláčikov nie je aktuálnym strašiakom. Avšak predstava tohto parazita v útrobách nie je pekná.
Môže pes kosti? Áno aj nie, záleží od typu a samozrejme tiež na tom, či sa stravuje granulami, alebo dostáva surovú stravu. U psov, ktoré sú kŕmené podľa Barf, predstavujú kosti v objeme kŕmené dávky zhruba 20-30% a sú nenahraditeľnou súčasťou ich jedálnička.
Väčšinu majiteľov psov práve veľmi neteší, akú neodolateľnú príťažlivosť majú pre psov nepríjemne páchnuce objekty (zdochliny, exkrementy). Prečo sa v nich s takou obľubou váľajú? Bohužiaľ toto správanie je úplne typické a zrejme pudové.
Psy žijúci v mestách si pazúriky obrusujú chôdzou po chodníku, takže majiteľ sa o ne nemusí skoro starať. Ovšem dedinským psom, ktorí sa preháňajú len po tráve, sa musia pazúriky čas od času zastrihnúť.
Keď je ucho hladké, ružové, nebolestivé, bez zápachu a výtoku, potom je zdravé. Ovšem čas od času môže vaše zvieracie miláčikov potrápiť zápal.
Prínosy spolužitie so zvieraťom boli zistené ako u detí handicapovaných, tak u tých úplne zdravých. Pes povzbudzuje duševný vývoj žiaducim smerom, je motiváciou a jeho prítomnosť vyvoláva uvoľnenú atmosféru.
Nadácia Slovenskej poisťovne a nadácie Leontinka v rámci projektu Psie oči odovzdali v Zlíne ďalšieho asistenčného psa. Zlatý retriever Max sa stal pomocníkom a kamarátom dvanásťročného Lukáša trpiaceho detskou mozgovou obrnou.
Aj keď sa šteňatá rodia bezzubá, v papuľke im čoskoro začnú rásť mliečne zúbky. Ako uľahčiť ich prerezávania? Približne v štyroch mesiacoch veku začnú šteňatám zuby vypadávať a okolo pol roka už majú trvalý chrup.
Niektoré lotroviny našim psím kamarátom s prižmúrením oka tolerujeme. Trebárs keď sa uprostred noci prídu pritúliť do našej postele, hoci večer uložia vzorne na svojom pelechu.