Kým sa jar vkráda do života väčšiny domácich zvierat, ich majitelia sa začínajú pomaly rozhliadať, ako účinne bojovať proti hojné skupine bĺch, kliešťov, všenek a iných nepozvaných hostí ... Títo mnohokrát mikroskopické ektoparaziti dokážu znepríjemniť život ako zvieraťu, tak i jeho pánovi. Práve teraz nastáva čas, kedy majitelia môžu prostredníctvom dôsledné prevencie zatočiť s neželanými hosťami.
Ak sa svojmu psovi dostatočne a pravidelne venujete, potom nielenže upevňujete jeho dôveru vo vás a vzájomný vzťah, ale okrem toho mu vštiepite, ako sa ďalej učiť novým veciam. A to je úžasný dlhodobý efekt.
História Psy podobného typu, predkovia dnešných pinčov a bradáčov, sa vyskytovali v Európe odnepamäti. Priamo trpasličí pinče boli chované vo veľkom počte už na prelome 19.
1. "To sú blchy psie, tie na človeka nejdú.
Po sťahovanie do nových priestorov sa verejnosti znovu otvára informačné centrum Slobody zvierat v Prahe. Preškolení pracovníci tu poskytujú informácie a poradenstvo z oblasti ochrany zvierat.
Hovorí sa, že kto mal niekedy psa, bude na neho spomínať po celý život. A čo takto zaobstarať si štvornohého priateľa z útulku? Na svoje nové pánov sa teší títo psíkovia: Daxi z Nemotice, 3 roky Daxi sa po pol roku konečne nechala pohladkať.
V uplynulom týždni sa zišli v Dolnom Kubíne (SR) zástupcovia štátnych veterinárnych správ SR, Slovenska, Poľska a súkromných veterinárnych lekárov na konferencii venovanej tlmenie besnoty. Česká republika je prostá besnoty, posledný výskyt u líšok bol zaznamenaný v roku 2002 a od roku 2004 sme boli uznaní Medzinárodným úradom pre nákazy zvierat (OIE) za štát bez.
Čo mám robiť, keď môj psík (1 rok starý bolonský psík) ciká doma? Chodíme často von, ale keď príde domov, tak si v pokoji zdvihne nožičku a označkuje stôl, múr, čokoľvek. Nechcem ho za to stále biť, pretože som čítal, že to nemá význam.
Cez 70 percent slovenských majiteľov psov kupuje svojmu psovi buď suché krmivo (38,6 percent), konzervu (18,7 percent) alebo jednorazové krmivo (13,3 percent). Len necelých 16 percent Čechov svojim psím miláčikom varí.
Môže sa zdať, že je to banálne obtiaž, ale neradno ju podceňovať, pretože môže vyvolať ťažké zdravotné komplikácie. Psy aj mačky by mali vypúšťať trus minimálne raz za 2 dni, ideálne však každý deň.